המלצות

"שמי סיוון רובין, אני בת 33 , עוסקת בחינוך-סביבתי.

תמיד התגאיתי שאני אף פעם לא חולה. אוכלת בריא בד״כ (בלי בשר כבר הרבה שנים), עושה קצת יוגה, קצת מעשנת. אבל בשנה האחרונה נחלשתי. בדיעבד B12 וברזל נמוך הביאו עייפות ו״חלושס״ פה ושם. פתאום חטפתי אותה, הייתי ממש חולה עם סינוסיטיס חום וצמרמורות , בחרתי לקחת אנטיביוטיקה – על פניו הכדור עזר מהר אבל הביא איתו תופעות לוואי נשיות וכך החלטתי לראשונה להתקשר לתום צ'יני, מטפלת ברפואה סינית, בהמלצת חברים שמטופלים אצלה.

כשהגעתי אל תום סבלתי מכאבי ראש, היה לי רע וקר וישנתי כל הזמן. תום טיפלה בי בשיאצו ודיקור. דיברנו על תזונה, על הרגלים ועל חיי היומיום. תום נתנה לי כדורים סינים לייבוש הלחות ונתנה לי המלצות לתזונה. עשינו כשני טיפולים, ואחרי מספר ימים התחלתי להבריא, לאט אבל בטוח. אחרי זה נפגשנו פעם בשבוע במשך חודש במטרה לחזק את המערכת החיסונית, לעלות B12 וברזל.

אחרי תקופה,התקררתי שוב, הרגשתי רע, נרדמתי בשמונה ונזלת התחילה להגיע אבל בזכות הפורמולה והדיקור גיליתי להפתעתי שהגוף מצליח להלחם חזרה והקירור לא התפתח לסינטוסיטס כבעבר.

הטיפול מעשיר אותי. כל מה שתום עושה, או מרגישה, היא מסבירה לי. אני לומדת המון, על עצמי ובכלל. היא משתפת אותי בטיפול, אני מרגישה בשליטה ואחראית. לפעמים תום שואלת אותי שאלות כה בסיסיות ואני לא יודעת לענות עליהם. היא מאלצת אותי להקשיב לגוף שלי בין טיפול לטיפול. מקשרת בין הפנימי לחיצוני, בין ה״חיים״ לגוף. בטיפול האחרון, אמרתי לתום שאני מרגישה ״שמצאתי״, אני מתכוונת שאני ממש מאמינה ברפואה הסינית. זה פשוט מרגיש נכון, עוזר לי להאזין, להבין, זה מחבר, מחזק ומאזן.

והמגע של השיאצו! וואוו. אני מרגישה מקומות שלא ידעתי שקיימים. כאילו מתנקזים החוצה נוזלים שתקועים ברבדים עמוקים, דם שלא זרם שנים. זה מגע שונה מכל מה שהכרתי, השיאצו מרגיע אותי, מותח ופותח אותי.

ברור שאני ממליצה! תום מטפלת מדהימה. הוליסטית, סבלנית ורגישה. וגם מורה טובה, שזה לא פחות חשוב, כי רפואה סינית, בניגוד לניסיון שלי, זה לא לימים חולים, אלא זה כדי לא להגיע לשם, לחזק את הגוף ואת הנפש. ללמוד להקשיב להם.

אז אני מאמינה ברפואה הסינית בזכות תום. היא פתחה לי את העולם הזה. ואני מקווה שזה יילך איתי לחיים, כצורת טיפול ומחשבה, ללכת עם צ׳י! "

"שמי לירון ניצני, אני בת 33, גננת בגן האנתרופוסופי ביפו.

הגעתי לתום צ'יני מטפלת ברפואה סינית, אחרי שגילו לי חיידק בקיבה "אליקובקטר פילורי".

במשך כמה שבועות סבלתי מכאבי בטן מייד לאחר האוכל, בחילות, צרבות וכאב ראש עמום ובלתי פוסק. באופן כללי תחושה ממש לא נעימה שמופיעה מייד לאחר אוכל ולפעמים גם שתייה.

ברפואה המערבית הטיפול בחיידק מצריך לקיחה של שלושה סוגי אנטיביוטיקה , אני לא לוקחת אנטיביוטיקה שנים בגלל תופעות הלוואי הרבות. בנוסף אני מניקה את ביתי בת השנה, כך שאנטיביוטיקה ממש לא היתה אופציה מבחינתי.

העדפתי לנסות לטפל בבעיה דרך הרפואה הסינית, ברבדים עמוקים יותר, מתוך הבנה שייתכן והחיידק יושב על חולשה כללית וחוסר איזון של הגוף.

את תום הכרתי בשיעורי יוגה "איינגר ביפו" שבהם תרגלנו ביחד. כשגילו לי את החיידק , חברי לתרגול המליצו לי על טיפוליה וחשבתי לעצמי שזו יכולה להיות הזדמנות לפגוש אותה כמטפלת.

פגשתי מטפלת מופלאה, עם יכולת הכלה, אשת שיחה, שמסבירה בסבלנות על כל מחט שאיתה היא מדקרת ועל כל מהלך בטיפול, בצורה שלווה ומדוייקת שנתנה לי תחושה של בטחון ואמון.

תום טיפלה בי בדיקור סיני, שיאצו והנחיה תזונתית. אחרי הטיפול הראשון כבר הרגשתי הקלה בבחילות בצרבות ובכאבי הבטן, הקפדתי על ההנחיה התזונתית וכל עוד שמרתי עליה לא חוויתי כאבים כלל! כעבור חמישה טיפולים כאבי הראש (שהיו עקשנים במיוחד) נעלמו גם הם. בשלב זה המשכתי להגיע לטיפול אחת לשבועיים שלושה לחיזוק מערכת העיכול ושימור המצב, בנוסף תום רשמה לי טינקטורת צמחים סינים לתמיכה בתהליך.

אני אוהבת ומאמינה ברפואה הסינית, אני חושבת שזו רפואה שלמה שנותנות מענה גם ברובד הנפשי וגם בפיזי.

אני עדיין מטופלת אצל תום ולא מתכננת להפסיק בקרוב 🙂 אני מרגישה שאני יוצאת מחוזקת אחרי טיפולים אצלה.

אני ממליצה עליה בלב שלם."

"שמי שירה, אני בת 30, עצמאית, מדריכת פילאטיס וסטודנטית לרפואה סינית ושיאצו.

הגעתי לתום צ'יני, מטפלת ברפואה סינית, אחרי תקופה שהרגשתי שההדרדרות נגעה בכל פן בחיים שלי.

התלונה העיקרית שלי היתה כאבי הראש החזקים שלא הרפו במשך שבוע, גם עם משכחי כאבים, צוואר תפוס, עייפות כזו שלא נגמרת, כבדות בכל דבר או פעולה ומצב רוח מבאס ומדוכדך.

תום טיפלה בי בשיאצו משולב עם דיקור סיני, בנוסף הנחתה אותי לאורח חיים ותזונה נכונים יותר עבורי.

אחרי טיפול אחד עזבו אותי כאבי הראש, תוך 3 טיפולים כבר ממש הרגשתי שיפור בפיזי וגם פנימי.

ההתקדמות בטיפול הייתה בהדרגה עד שהחיים, הגוף, החוויה והרגשות התאזנו מעט והכל הרגיש הרבה יותר יציב, טוב בגוף ובפנים..

את תום הכרתי בלימודי ברושים במסלול לרפואה סינית, היא היתה אסיסטנטית בקורס דיקור. אחרי שנה של הכרות חברית ומקצועית, היא הייתה הראשונה שעלתה לי במחשבות. ידעתי שהיא תשמח לראות אותי, לעזור לי לטפל בי בזמינות שהייתי זקוקה לה. תום מתייחסת לטיפול בצורה מאוד שלמה, היא תומכת בכל הרבדים, מחזיקה ומשחררת את מה שצריך, נוגעת בחמלה ובנתינה של לב גדול ורחב.

 

בכל טיפול אני מרגישה שכל נקודה בגוף קיבלה התייחסות, שתחושות חדשות צפות, רגשות שאני נמנעת מלהרגיש מגיעים ופוגשים אותי בעדינות, ההכוונה של תום במהלך הטיפול מדויקת ונכונה לי, מקדמת אותי ומביאה למקומות חדשים בחיי … ממליצה בחום ובלב שלם על תום, גם למתאמניי."