רפואה סינית

הרפואה הסינית החלה להתפתח לפני כ- 3000 שנים וממשיכה להתפתח עד היום. בבסיסה נמצאת פילוסופיה רחבה ועמוקה המתבוננת בתנועות הטבעיות המתרחשות בעולם סביבנו, כמו עונות השנה, התחלפות של יום ולילה, שינויים של קור וחום, עולם הצומח והחי. הבנה איך המחזוריות הזו משפיעה ומתבטאת באדם בחולי ובבריאות.

הרפואה הסינית המתקיימת בתוך הקליניקה כוללת אבחון מקיף ומדויק של המטופל, הבנת האיזון הטבעי שלו ואבחון המקומות בהם נוצר חוסר איזון אשר הביא ליצירת מחלה וכאב.
האבחון מתבצע על ידי תשאול המטופל, הקשבה לדופק, התבוננות בלשון ובגוף. כל אלו מאפשרים לי להגיע להבנה איך אוכל לעזור למטופל לחזור לאיזון וריפוי ביעילות המרבית.

אחת מהמטרות העיקריות של הרפואה הסינית היא להיות רפואה מונעת, ללמד את המטופל כמה שיותר כלים על מנת לשמור על בריאותו ולהימנע ממצבי חולי.
הכלים הטיפוליים הם דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים ותזונה ע"פ הרפואה הסינית.

צמחי מרפא

טיפול בצמחי מרפא נמצא בשימוש מסודר בסין כבר משנת 2000 לספירה ואף לפני. הטיפול בצמחי מרפא התפתח מאוד עם השנים והידע רק ממשיך ומתקדם.

בקליניקה אני עובדת עם פורמולות צמחים שבהן יש שילוב של מספר צמחי מרפא שונים שבינהם סינרגיה וביחד יוצרים את האפקט הרצוי.

פורמולות הצמחים משמשות אותי לטיפול תומך ומשלים לתהליך הטיפולי של הדיקור והשיאצו, ישנם מקרים שהן הטיפול המרכזי כי השפעתן כה אפקטיבית.

הפורמולות נלקחות לתקופות של בין מספר ימים לכמה חודשים, למקרים אקוטים וכרונים, אני מתאימה ומשנה אותן בהתאם להתקדמות הטיפול.

אני מזמינה אותן דרך חברות צמחים ובתי מרקחת מאושרים ע"י משרד הבריאות.

על דיקור סיני

דיקור סיני הוא טכניקת טיפול המשתמשת במחטים על מנת לעורר נקודות השפעה שונות בגוף.
נקודות אלו פרושות כמפה מורכבת על הגוף כולו. את המפה הזו פיתחו רופאים סינים לאורך השנים כחלק מהרפואה הסינית, היא מראה את אופן זרימת האנרגיה (צ'י) בין האיברים הפנימיים בגוף לבין לחלקי הגוף כולו.

ישנם מסלולי זרימה רבים אשר עליהם נמצאות נקודות הדיקור ולכל אחת מהן יכולת השפעה שונה על האיברים הפנימיים, תפקודים מערכתיים, מבנה השריר והשלד ועל תהליכים רגשיים שונים.

בכל טיפול לאחר שהמטופל מספר לי לשלומו אני מאבחנת את מצב הדופק הנוכחי ואת הלשון ומחליטה על הרכב נקודות שיעזור בצורה מרבית לקדם את תהליך הריפוי והבראת המטופל.
המחטים הנן קטנות ודקות מאוד, סטריליות וחד פעמיות. הדיקור אינו כואב ויכול להיות מלווה בתחושות שונות של זרמים, חום, דגדוג ועוד. יש אנשים שמאוד חוששים מדיקור ואני מתאימה עבורם את הטיפול שיהיה עם מעט מחטים ובעדינות המרבית, לרוב אחרי הפעם הראשונה החשש חולף.